Odtłuść (np. spirytusem, benzyną ekstrakcyjną) lub przetrzyj do czysta ściereczką miejsce przeznaczone do naklejania naklejek.
Ustal właściwe położenie naklejki na samochodzie.
Zafiksuj naklejk na samochodzie (np. za pomocą taśmy malarskiej lub magnesów).
Delikatnie i powoli usuwaj biały papier znajdującej się pod spodem naklejki, stopniowo dociskając naklejkę raklą. Zachowaj jeden kierunek naklejania oraz równomierny, stabilny nacisk.
W przypadku naklejki składającej się z kilku osobnych elementów, po naklejeniu usuń przezroczystą folię przenoszącą.
Za pomocą suszarki lub opalarki należy nagrzewać powierzchnię naklejki do temperatury 40-50 stopni Celsjusza.
Jeśli powstały pęcherzyki z powietrzem (do 5 mm), powinny one wchłonąć w ciągu kilku dni. W przypadku większych pęcherzy powietrznych należy ich zlikwidować poprzez delikatne nakłucie igłą i usunąć powietrze raklą.
Po oklejeniu samochodu należy odczekać 12-24 godziny, aby klej folii się zwulkanizował.
Pierwsze mycie powinno wykonywać się po upływie około tygodnia od oklejenia auta. W przypadku mycia ręcznego zalecane jest, aby używać delikatnych środków czyszczących, nie używając zbyt szorstkich narzędzi myjących. W przypadku mycia za pomocą myjki ciśnieniowej należy zachować ostrożność, żeby folia nie została rozerwana lub odklejona w wyniku działania wysokiego ciśnienia.
Wszelkie ptasie odchody, owady i soki z drzew należy niezwłocznie usunąć z oklejanej powierzchni, aby nie zostawić odbarwienia na folii.
Należy też unikać ekspozycji na silne promienie słoneczne, a następnie schłodzenie pojazdy, co może skutkować marszczeniem folii.
Zimą należy na bieżąco usuwać śnieg, błoto oraz sól.